Tajemnice najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowych

Temat zmarszczek towarzyszy nam od 25 roku życia. Jest to również pierwszy dzwonek na wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego. Do 30 roku życia są to przede wszystkim kremy nawilżające zawierające w składzie antyoksydanty. Po 30 roku życia proces starzenia się skóry znacznie przyśpiesza. Jak temu przeciwdziałać? Jakie nie zgubić się w kosmetycznej dżungli i wybrać dla skóry to, co najlepsze?

W pielęgnacji skóry dojrzałej warto skupić się  na składnikach o potwierdzonym działaniu przeciwstarzeniowym.

Witamina A Nie bez powodu nazywana witaminą młodości. W kremach występuje ona w różnych formach i stężeniach. Bardzo dobrze przyswajaną przez skórę formą są estry- palmitynian retinolu i octan retinolu. W skórze są przekształcane do retinolu i wykazują mniejsze działanie drażniące. Retinol, czyli forma alkoholowa jest fotouczulający. Formy estrowe można, a nawet trzeba stosować codziennie. Witamina A reguluje proces odnowy komórek, zmniejsza przebarwienia, redukuje zmarszczki, reguluje proces wydzielania sebum przez gruczoły. Można by rzec witamina wielozadaniowa.

Peptydy Szczególną uwagę zwróciłabym na peptydy sygnałowe o nazwie ArgirelinaVialoxLeuphasyl. Działa on bardzo podobnie jak botox, wygładzając zmarszczki mimiczne. W kremie przeciwzmarszczkowym nie powinno zabraknąć Dermaxylu i Matrixylu. Te dwa peptydy pobudzają syntezę kolagenu i elastyny przez komórki skóry.

Witamina C Uczestniczy w produkcji kolagenu i wzmacnia naczynia krwionośne. Najlepszą formą witaminy C jest forma tłuszczowa- palmitynian ascorbylu.

Witamina E Najsilniejszy antyoksydant. Wykazuje działanie nawilżające.

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy zwróć uwagę na opakowanie. Większość składników nie lubi tlenu i światła. Opakowania air-less pozawalają na utrzymanie skuteczności i bezpieczeństwa.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s